Profily

Pavel Gros

Ing. Pavel Gross je nepřehlédnutelnou postavou nejen českého, ale i světového potápění, potažmo průzkumu vodních hlubin. Nebýt ponorky GEO, na jejíž konstrukci a provozu se významně podílel, nebyla by možná dodnes znovuobjevena legendární Latimérie. A nejde jenom o GEO… Pavel byl bohužel v ranném věku (rozuměj celoživotně) zaneprázdněn výzkumem natolik, že na rozkoš z pořizování fotografií pod hladinou u něho došlo až ve chvíli, kdy mnozí odcházejí na odpočinek. O to více a s větším entuziasmem se dnes noří se svým Nikonosem, s miniaturním bleskem a superširokoúhlým objektivem 12 mm, obojí od firmy Sea & Sea, na svých milovaných Filipínách, kde na ostrově Apo tráví veškeré volné chvíle. Ovšem, když právě nekonstruuje v domovském Švýcarsku a nebo na chalupě v jižních Čechách další skvělá podvodní zařízení. Pavel snad od chvíle, kdy jsem mu neuváženě přepustil výše jmenovaný objektiv, nenasadil na fotoaparát jiné sklo. Všechny jeho snímky tak mají neopakovatelnou atmosféru a jednoznačný rukopis – made in Gross.

Alena Voráčková

Potřebu zaznamenávat atmosféru a obyvatele podvodního světa jsem pocítila brzy poté, co jsem si v březnu 1998 ve svých 23 letech udělala potápěčský kurz. Od roku 1999 mě tak prošlo rukama pár kinofilmových a od roku 2003 digitálních přístrojů různé kvality. Vážněji jsem se ale začala zabývat UW focením až koncem roku 2004, kdy jsem si pořídila širokoúhlou předsádku a o pár měsíců později také externí blesk na svůj digitální kompakt. Začátkem roku 2009 jsem investovala do podvodního pouzdra a příslušenství na digitální zrcadlovku Canon 400D.

Jakub Žárský

Podmořský svět se od prvního okamžiku stal mým druhým domovem a byla jen otázka času, kdy pod vodu začnu brát i tu krabičku zvanou fotoaparát.

Petr Hůla

Absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor hydrogeologie a inženýrská geologie. Trvale žije v Křivoklátě. K fotografování ho přivedl v 15ti letech otec, když mu věnoval první fotoaparát Exa. Jeho hlavním tématem je příroda. Od roku 1999 se zaměřuje zejména na fotografování světa pod hladinou potoků, řek, jezer a moří. Účastní se také soutěží kreativní fotografie v bazénu.

Václav Kříž

Potápím se od roku 1960. Už na začátku šedesátých let jsem zkoušel pod hladinou mimo fotografování i filmovat, ale nakonec zvítězila láska k nehybnému obrázku. V mém životě bylo i období, přes deset let, kdy jsem tuto bohulibou činnost opustil a věnoval se naopak soutěžení ve spearfishingu a nádechovému potápění. Opravdu fotografovat pod vodou, se vší vervou která mě drží dodnes, jsem začal až v roce 1978, kdy jsem si jako tehdejší zaměstnanec filmových ateliérů Barrandov vyrobil první vodotěsné pouzdro na fotoaparát Praktica.

Martina Balzarová

Ahojky, jmenuji se Martina a nedávno jsem se stala studentkou biologie na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Pomalu ale jistě se začínám přibližovat svému snu a to je věnovat se mořské biologii a ochraně přírody. Kromě tohoto mne baví i cestování, potápění a fotografování :o)
  • 1
  • z 6 příspěvků.

Speciály
Potápěčské safari 2019 Egypt - St.Johns, odlet z Prahy

Potápěčské safari 2019 Egypt - St.Johns, odlet z Prahy

Pro většinu potápěčů je nejoblíbenější potápěčskou dovolenou pobyt a potápění na safari lodích v Rudém moři. čtěte hned

Zkušební ponor SSI Try Scuba

Zkušební ponor SSI Try Scuba

čtěte hned


 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy