Jakub Žárský

Podmořský svět se od prvního okamžiku stal mým druhým domovem a byla jen otázka času, kdy pod vodu začnu brát i tu krabičku zvanou fotoaparát.

 

S potápěním jsem začal v roce 2002 pod vedením mého táty v egyptském Sharm el Sheikhu. Chytilo mě to natolik, že je dnes mým největším koníčkem a věřím tomu, že i nadlouho zůstane...
 
Podmořský svět se od prvního okamžiku stal mým druhým domovem a byla jen otázka času, kdy pod vodu začnu brát i tu krabičku zvanou fotoaparát.
K focení jsem měl od malička velice kladný vztah, protože můj děda fotografoval pro noviny a já dodnes moc rád vzpomínám na chvíle, kdy jsme hodiny byli zavření v koupelně a dělali fotografie.
Svůj první fotoaparát s pouzdrem pod vodu jsem dostal od mého táty v roce 2003. Byl to Canon digital Ixus II, byla to taková malá krabička, ale byl jsem šťastný, že svoje zážitky pod vodou, mohu ukázat svým kamarádům.
Jak čas plynul, snažil jsem se v podvodní fotografii dál zdokonalovat. V roce 2006 jsem pořídil fotoaparát Canon power shot G7 s externím video světlem, ale hodně rychle jsem od této koncepce utekl k zrcadlovce a bleskům. Od roku 2006 jsem začal své fotografie publikovat  v tisku a posílat na UW festivaly. První úspěchy se dostavily v dubnu 2007, kdy jsem na festivalu PAF Tachov vyhrál kategorii do 18. let. Pak začalo období, které nazývám ,,honbou za diplomy´´ . Posílal jsem fotografie, kam jen to šlo. Pravda, některá ocenění jsem získal, ale to už pro mě teď není důležité. Největší radost mi udělá to, když někam přijdu a na zdi visí moje fotografie. To mě na srdci zahřeje nejvíc.
 
Za svůj největší úspěch považuji to, že mohu fotit českou freedivingovou reprezentaci. V roce 2007, kdy Martin Štěpánek dělal světový rekord v CWT no fins jsem byl u toho. Bylo to něco úžasného.  Snil  jsem o tom , že jednou budu fotit freediving.
Hned z jara 2008, jsem pořídil fotoaparát Canon EOS 400D a blesky Ikelite DS-125, které jsem nyní vyměnil za DS-160. Rozšířil jsem řadu svých objektivů a začal pilně na fotkách pracovat.  V červenci 2008 mě zavolal David Čani a nabídl mi spolupráci. V červenci jsem s reprezentací odletět na MS do Sharm El Sheikhu.
Jsem šťastný, že s nimi mohu spolupracovat, protože to jsou moc fajn lidi :o)
 
Z koníčka se stalo potápění i mojí prací. Od roku 2008 jsem začal dělat kurzy profesionálního potápěče a průběžně si zvyšuji kvalifikace instruktora. V tomto roce bych rád naplno rozjel svoji školu potápění SSI. Uvidíme jak, to všechno dopadne...

 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy