Akty pod hladinou

Když mi, zhruba před měsícem volal Bohouš Kráčmar, zda bych nepřijel do Rokycan na Mistrovství ČR ve fotografování v bazénu, moc se mi do toho nechtělo. Fotografování v bazénu není právě můj šálek kávy, a jelikož vím, jak ostřílení matadoři v této disciplíně, přijíždějí s plnými auty rekvizit, které následně nahází do bazénu, nejevil jsem přílišné nadšení.V okamžiku, kdy mi ale Bohouš prozradil, že jako hlavní téma je ženský akt, začalo mi to vrtat hlavou. Už mi to tematicky nepřišlo sterilní a začala to být pro mne výzva.

Když mi, zhruba před měsícem volal Bohouš Kráčmar, zda bych nepřijel do Rokycan na Mistrovství ČR ve fotografování v bazénu, moc se mi do toho nechtělo. Fotografování v bazénu není právě můj šálek kávy,  a jelikož vím, jak ostřílení matadoři v této disciplíně, přijíždějí s plnými auty rekvizit, které následně nahází do bazénu, nejevil jsem přílišné nadšení.V okamžiku, kdy mi ale Bohouš prozradil, že jako hlavní téma je ženský akt, začalo mi to vrtat hlavou. Už mi to tematicky nepřišlo sterilní a začala to být pro mne výzva.

   Uvědomoval jsem si, že největší problém bude sehnat vhodnou modelku. Těch dobrých po světě pobíhá spousta, ale kolik z nich se nezačne topit sotva strčí hlavu pod hladinu, byť jen ve vyhřáté vaně? Skoro všechny… V tomto ohledu jsem měl ohromné štěstí. Kamarádka – potápka a profesionální modelka Ivanka, na moji otázku, zda by do toho šla, chvilku váhala. Vzápětí na to souhlasila a kupodivu okamžitě převzala iniciativu.

   Vyřešit kostýmy, líčení a podobné drobnosti, trvalo zhruba 2 týdny. Svícení, choreografii a potápění bez masky, jsme zvládli za další týden. Ivanka trénovala v bazénu po večerech a ráno vždy hlásila, jaký udělala pokroky. Fakt paráda! Já jsem trochu laboroval se svícením a objektivy. Nejlepších výsledků jsme dosahovali, když byly blesky na stativu a svítilo se vzhůru do hladiny. Bohužel, ve vodě je všechno v pohybu a udržet modelku ve světle se z počátku jevilo jako nepřekonatelný problém. Ale je to o cviku a souhře s fotografem. Přesto, že Ivanka bez masky viděla jen rozmazané šmouhy, začala se časem orientovat. No, a výsledek posuďte sami. Snímky jsou seřazeny chronologicky tak, jak se práce vyvíjela.

Autor:  Pavel Bohoněk
 

 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy