Suché rukavice Kubi

Suché rukavice Kubi jsou jasným lídrem na trhu z hlediska kvality. Plast nahradil eloxovaný dural.

 Suché rukavice Kubi jsou jasným lídrem na trhu z hlediska kvality. Plast nahradil eloxovaný dural.

 Vývoj rukavíc KUBI sa začal v roku 2002. Hlavným dôvodom bola nedostatočná ponuka kvalitných a plne funkčných suchých rukavíc k suchých oblekom. Počas vývoja a následnej sériovej výroby prešli rukavice KUBI veľkými zmenami. Tieto zmeny boli reakciami na spätnú väzbu, ktorá prišla priamo od používateľov. V roku 2007 sa vývoj vykryštalizoval do modelu, ktorý je v predaji dodnes. Tento model s názvom Next 2007 - III. generácie je výnimočný tým, že sa na ňom podpísal dlhodobý vývoj, množstvo poznatkov a výber výlučne prvotriednych dodávateľov. Tieto faktory sú kľúčom k tomu, že už na ňom nebolo nutné urobiť žiadne úpravy, a to ani po nových modeloch od konkurencie. Žiadny konkurenčný model nedosiahol ani len podobné vlastnosti a funkcionalitu. Dokonca ani niekoľko pokusov o kopírovanie neprinieslo žiadny negatívny dôsledok, keďže konštrukčne je výrobok zhotovený tak, že jeho napodobenina je veľmi komplikovaná.

HLAVNÉ VÝHODY:

 • Ľahká montáž a demontáž
 • Kryté tesniace plochy na manžetovej časti
 • Minimálne rozmery na šírku
 • Minimálne rozmery v priemere kruhov a dodávanie rôznych rozmerov priemeru kruhov
 • Žiadne plastové súčiastky
 • Jednoduché použitie
 • Odolné slanej vode
 • Pevný materiál
 • Bez pohyblivých častí
 • Ľubovolná hrúbka rukavice a manžety
 • Použitie na latexovú, gumovú a neoprénovú manžetu
 • Iba jedna upevňovacia drážka pre rukavicu a manžetu pre minimálne namáhanie

KUSTIX

Tento tajomný názov patrí geniálne jednoduchej myšlienke a tou je využitie plochy na kruhoch na umiestnenie užitočných doplnkových informácií, niečo čo by sa dalo nazvať "ťahák". Samotný názov je vlastne skratka slov KUbi a STIcker s prídavkom X, ktorý označuje nekonečné množstvo kombinácií rôznych doplnkových informácií.

Nálepky sú vodeodolné, laminované a z PVC materiálu tak, aby slúžili dostatočne dlhú dobu. Okrem iného chránia povrch materiálu kruhu.

VEĽKOSTI:

 • Kruhy

Vnútorný priemer kruhov na rukavicovej časti (viď obr. - ROZMER A):

 1. 8 cm (ideálne pre ženy alebo malé mužské ruky)
 2. 9 cm (štandardný priemer pre väčšinu mužských rúk)
 3. 10 cm (extra rozmer pre extrémne mužské ruky)

 

Konkurenčné výrobky majú iba jeden rozmer a to približne 9 cm (závisí od výrobcu). Žiadny konkurenčný výrobca nevyrába kruhy s rozmerom 10 cm. Týchto požiadaviek je veľmi málo, ale keďže sme mali niekoľko dopytov neštastných potápačov, ktorí by radi používali suché rukavice, ale nemohli, pretože majú veľmi veľké ruky, tak z dôvodu líderstva na trhu v oblasti kvality, sme priniesli aj tento rozmer. Rozmer 8 cm bol zavedený z dôvodu dopytu odberateľa UTD a považujeme ho za veľmi vhodný pre množstvo potápačov z dôvodu veľmi kompaktných malých rozmerov celého setu. Totiž štandardný rozmer 9 cm, ktorý robia aj konkurenčné firmy, je zavedený z dôvodu maximálneho pokrytia rozmerov väčšiny potápačov a minimalizovania finančných nákladov. Avšak je veľa potápačov pre ktorých je rozmer 8 cm postačujúci.

Vonkajší priemer kruhov na manžetovej časti (viď obr. - ROZMER B):

 1. 10,8 cm
 2. 11,8 cm
 3. 12,8 cm 

 

 

 

Gumené rukavice

Veľkosti štandardne dodávaných rukavíc:

 1. L - malá ruka (prevažne ženská)
 2. XL - stredná ruka (normálna mužská veľkosť)
 3. XXL - väčšia ruka (pozor, nie extrémne veľká)

Štandardne dodávané rukavice sú gumené s nástrekom neoprénu zvnútra. Majú anatomický tvar so zdrsnenými úchopovými plochami v oblasti prstov a dlane.

Podľa požiadaviek môžeme dodať ľubovoľnú rukavicu (podľa dohodnutej špecifikácie).

Výhody štandardne dodávaných rukavíc:

 • Ergnonomický tvar prisposobený fyziologickým a anatomickým požiadavkám ruky
 • Zdrsnené úchopové plochy pre lepšiu manipuláciu
 • Dlhá zápästná časť umožňujúca montáž ďaleko od ohybu ruky a tým pádom neprekážajúce kruhy v pohybe
 • Tenký neoprénový nástrek mierne prispievajúci k tepelnej izolácii

Dodaný kompletný set obsahuje: kompletný set tesniacich kruhov, o-kružky, teplé izolačné rukavice, prídavnú teplú vložku, návod na použitie a praktickú kapsu na transport. Kruhy sú osadené gumennými rukavicami.

Rukavice sú pripravené na okamžité použitie, stači nasadiť manžetové kruhy na rukáv suchého obleku.

POUŽITIE:

 • Zima a chlad

Pri potápaní sa častokrát stretávame s problémom zimy alebo chladu. Ľudské telo nie je schopné dlhodobo odolávať podchladeniu. Okrem priameho ohrozenia zdravia alebo života, sa zima a chlad výrazne podpisujú na psychike potápača. S tým súvisí neschopnosť správne vyhodnotiť situácie, ovládať techniku a samozrejme ponor sprevádzaný zimou si ani neužijeme.

 • Riešenie

Pred chladom rúk sú veľmi dobrým riešením suché potápačské rukavice. Tieto je ale možné pripojiť iba na suchý oblek. Získame tým suché teplo a hlavne cit v prstoch keďže ich hrúbka nemusí byť niekoľko milimetrov ako v prípade mokrých neoprénových. Veľmi výhodným riešením je to, že rôznymi teplými vložkami môžeme regulovať teplo na rukách podľa teploty vody. Samotné teplo rúk ale udržiava izolačný plyn, ktorý nám prúdi zo suchého obleku cez komunikátor na zápästí. Teplá vložka slúži na udržanie objemu plynu a taktiež na mechanické oddelenie tela (v tomto prípade ruky) od studenej vody.

 • Suché potápačské rukavice

Suché potápačské rukavice KUBI umožňujú vodotesné spojenie suchej rukavice a suchého potápačskému obleku. Slúžia k udržaniu tepelného komfortu prostredníctvom teplej vložky. Ich veľkou prednosťou je výrazne lepší cit v prstoch a dlaniach pri manipulácii s predmetmi pod vodou. Ideálne sú pre použitie s foto a videotechnikou, na prácu so šnúrou, stage, s výstrojom a pod. V porovnaní s neoprénovými majú až 5-10x menšiu hrúbku, ale pri zachovaní dobrej mechanickej odolnosti. Konštrukcia systému tesniacich a upevňovacích krúžkov KUBI umožňuje nasadenie na ľubovolnú manžetu z hľadiska materiálu (neoprén, latex, guma) a hrúbky, a taktiež osadenie akejkoľvek rukavice z materiálov ako sú plast alebo guma až do hrúbky 1,5 mm.

TECHNICKÁ PODPORA

Na stiahnutie:

Návod na použitie a montáž rukavíc KUBI

Rozmery O - krúžkov:

 

 O-krúžky NBR70 (v mm)    8 cm  9 cm  10 cm
 Rukavicová časť  upevňovací  69,1 x 5,8  69,1 x 5,8  79,1 x 5,8
 Rukavicová časť  zaisťovací  62 x 4  72 x 4  82 x 4
 Rukavicová časť  tesniaci  65 x 5  75 x 5 / 74,63 x 5,33  75 x 5
 Manžetová časť  zaisťovací  62 x 4  72 x 4  82 x 4
 Manžetová časť  upevňovací  74,1 x 5,8  84,1 x 5,8  94,1 x 5,8

 

Materiál z ktorého sú zhotovené kruhy:

Dural s extra tvrdým utesňovaným eloxom s certifikátom pre test v slanej komore v dĺžke 240 hodín.

TIPY:

 1. Používanie latexovej rukavice (pozri aj VIDEO 1):
  Latexová rukavice chráni pred zatopením teplej vložky pri poškodení vrchnej gumenej rukavice. Je veľmi dôležité použiť dostatočný rozmer latexovej rukavice, nakoľko v prípade použitia malej veľkosti latexovej rukavice príde k obmedzeniu cirkulácie krvi v ruke a následnému chladu rúk.
 2. Používanie prídavnej tepelnej vložky (pozri aj VIDEO 3):
 3. Riešenie komunikátora formou vloženia teplej rukavice na zápästí pod manžetu (pozri aj VIDEO 2):

FAQ - najčastejšie otázky:

 1. Mám problém pri otváraní rukavíc, potrebujem k tomu veľkú silu, prípadne pomoc druhého.
  Pravidelne používajte v malom množstve silikónovú vazelínu na tesniaci O - krúžok. Ak použijete veľké množstvo, môže sa stať, že rukavicová časť vypadne z manžetovej. Nadbytočnú vazelínu odstránite buď mechanickým zotretím alebo chemickým odmastením (môže postačiť aj Jar alebo podobný prípravok). Pozor na prípravky leptajúce gumu, prišlo by k poškodeniu O - krúžku, ktorý je vyrobený z gumy.
 2. Musím používať komunikátor do suchý rukavíc? Pri zostupe ma tlačia rukavice alebo pri výstupe sa mi nafúknu a potom s nimi neviem ovládať výstroj.
  Z hľadiska funkčnosti suchých rukavíc je nutné zabezpečiť tzv. komunikáciu vzduchu (alebo iného plynu), ktorý sa používa na napúšťanie suchého obleku do rukavíc a z rukavíc. Je to z dôvodu, aby prišlo k vyrovnaniu tlaku v obleku (a aj rukaviciach) s tlakom okolitej vody. Na tento účel sa používa tzv. komunikátor medzi suchým oblekom a rukavicami. Na dostatočnú komunikáciu postačuje šnúrka, hadička alebo čokoľvek čo sa vloží pod manžetu, tak aby jeden koniec zasahoval do obleku a druhy do rukavice. Ako najvhodnejší spôsob je použitie časti rukavice, ktorá siaha do oblasti zápästia (pozri aj VIDEO 2). Zaistí sa tak komunikácia a taktiež sa podporí tepelná izolácie tejto časti ruky s dôrazom na cievny systém vedúci tesne pod kožou v tejto oblasti.
 3. Je mi zima na ruky.
  Dôvodov prečo tomu je, môže byť viacero:
    - škrtiaca manžeta na zápästí obmedzuje prítok krvi do ruky a nedostatočne je ruka zásobovaná teplom
    - malé rukavice spôsobujú taktiež obmedzenie prietoku krvi a nedostatočné zásobovanie ruky teplom
  - slabé prekrvenie rúk, ktoré je dané fyziológiou daného človeka
  - slabá tepelná vložka
 4. Nemám cit v prstoch.
  - používajte bezšvové teplé rukavice
  - používajte lepšiu kombináciu pomeru hrúbka materiálu / tepelná izolácia materiálu
  - používajte kvalitné teplé rukavice
 5. Nie je problém s použitým materiálom? Veď hliník sa nehodí do slanej vody.
  Počas vývoja boli otestované viaceré materiály a povrchové úpravy. Ako najlepšie z nich vyšiel ten, v ktorom sú kruhy finálne prevedené. Napríklad delrin, aj keď je hojne využívaný v potápačských výrobkoch, sa neosvedčil vôbec. Čo sa týka dotazu ohľadom "hliníku", treba uviesť, že sa nejedná o hliník ale o zliatinu s názvom dural, ktorá sa robí aj pre použitie v slanej vode. Plus má špeciálnu povrchovú úpravu. Ako príklad sa dajú uviesť aj duralové ("hliníkové") fľaše, ktoré sa roky používajú na potápanie a sú prakticky najrozšírenejšími na svete. A to ešte ani nemajú žiadnu povrchovú úpravu.
 6. Nemôže sa stať, že sa mi rukavice pod vodou otvoria? Na niektorých konkurenčných systémoch som videl rôzne spôsoby uzamkýnania.
  Testovali sme rôzne možnosti uzamknutia systému a zistili sme, že pri nami použitom konštrukčnom riešení je to zbytočné. Okrem toho sú rukavice stláčané pod vodou k sebe, takže ich otvorenie nehrozí vplyvom tlaku. Stupňovité zmenšovanie priemerov v smere potenciálneho otvorenia zabezpečí aj nechcené otvorenie pri manipulácii.

 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy