Potápěčské safari Rudé moře - St Johns, Zabargad

Týden báječného potápění na nejkrásnějších lokalitách Rudého moře. Termín: 19.10. - 26.10. 2010 Uzávěrka přihlášek: 12.7. 2010 Cena: 31 990 Kč

Termín: 19.10. - 26.10. 2010


Uzávěrka přihlášek: 12.7. 2010


Cena: 31 990 Kč


Cena zahrnuje

letenku Praha - Marsa Alam - Praha, veškeré letištní a bezpečnostní taxy včetně palivového příplatku, 6 dnů potápění ( 4 ponory denně) na plně vybavené lodi s posádkou a divemasterem, ubytování na lodi, plnou penzi včetně nealko nápojů, zapůjčení potápěčských lahví (12 l a olov (opasek vlastní), transfer z letiště do přístavu a naopak.

Cena nezahrnuje:
bakšišné posádce 25 euro na osobu za týden, příplatek za návštěvu parků (100,- EURO), povinné vízum do Egypta 15USD, pojištění léčebných výloh.

Info:
Naším domovem bude loď Tiramisu.

St Johns, Zabargad, Rocky Island
Týden báječného potápění na nejkrásnějších lokalitách Rudého moře.

St Johns Habili Ali Big. Patří k nejkrásnějším útesům na St. John´s a za pěkného počasí zde provádíme 2- 3 ponory. 300metrů dlouhý útes s prudkými stěnami na jihovýchodní a severozápadní straně, stoupající z hloubky okolo 70metrů, končí ve 3 až 4metrech pod hladinou, což při větších vlnách zabraňuje kotvení lodí. Na jižní straně se postupně z hloubky 30metrů svažuje plato s porostlými měkkými sasankami a při dobrých podmínkách zde můžete potkat žraloky kladivouny, bělošpicé, černolemé, tuňáky, barakudy.


Habili Ali Small lokalita, která připomíná sopku, vystupuje pozvolna z hloubky přes 100metrů. Její vrchol končí stejně jako větší Habili v hloubce 3 – 4metrů. Stěny a jedno menší plato na jihovýchodní straně jsou porostlé měkkými sasankami různých barev. Často zde můžete spatřit žraloky černolemé, murény, karnasy, soltýni, chňapali v hejnech, občas kladivouny a manty. V této oblasti je to právě tento útes, který je nejhustěji obklopen hejny ryb.


Gotta Smaal. Útes s kolmými stěnami o průměru asi 150metrů nabízí potápění jak z lodi tak ze zodiaku. Zdatnější potápěč, pokud nejsou proudy, je schopen útes obeplavat v malé hloubce. Jižní, kotvící strana, je překrásně porostlá koraly se spoustou sasanek a uspokojí i náročného fotografa. Častý výskyt žraloků bělocípých, černolemých, občas žraloků dlouhoploutvých, kladivounů a mant, řadí tento útes k nejlepším na St. Johns.


Gotta Big. Velký útes s téměř kolmými stěnami svažujícími se do velké hloubky a malým platem na jižní straně. Ponor se může dle místních proudů provádět jak z východní tak západní strany ze zodiaku. Můžete zde potkat kromě běžných druhů ryb i různé druhy žraloků včetně mant.


Dangerous reef. Útes je vhodný jak na denní tak noční ponor. Maximální hloubka je okolo 20metrů. Na severní a severozápadní straně je několik homolí, které se tyčí k hladině bohatě obklopeny hejny chňapalů, tloušťovek a parmic.

Zabargad velký ostrov, kolem kterého najdeme překrásné strmé stěny pokryté bohatými měkkými i tvrdými korály, obrovskými gorgoniemi a další mořskou flórou. Během ponoru se zde s velkou pravděpodobností setkáme s útesovými žraloky, či s jejich většími příbuznými – žralokem bělocípým a občas kladivouny. Na vnější straně ostrova se nachází i několik vraků.


Rocky Island tento ostrov doposud nedotčený lidskou činností patří mezi 5 nejlepších lokalit Rudého moře. Mezi potápěči se těší velké oblibě především díky častým setkáním se všemi možnými druhy žraloků a dokonce i mant.


Naše centrum neposkytuje tyto služby v rámci vlastní činnosti, ale pouze, bez přímého profitu, zprostředkovává. Poskytované služby tedy nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/1999sb.
 

 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy