Nejlepší podoblek na našem trhu - X-Tex® Finnfill od firmy Ursuit

Podoblek X-Tex® je určený do extrémně náročných a studených podmínek. Vynikající vlastnosti podobleku vytváří kombinace precizního střihu speciálních vláken, jejich zvláštní uložení, povrchové membrány a mnoha dalších detailů tvořících jedinečný celek

Podoblek X-Tex® je určený do extrémně náročných a studených podmínek. Vynikající vlastnosti podobleku vytváří kombinace precizního střihu speciálních vláken, jejich zvláštní uložení, povrchové membrány a mnoha dalších detailů tvořících jedinečný celek


Vlákna Finnfill
Základním pilířem tepelné izolace podobleku X-Tex®   jsou vlákna Finnfill, která byla vyvinuta firmou Finnpile OY ve spolupráci s nejrenomovanějšími výzkumnými instituty a výrobci polymerů. Mezi nejdůležitější vlastností izolačních vláken patří jejich tvarová stabilita, nelámavost a schopnost vázat molekuly vzduchu, který vás ve skutečnosti izoluje. Struktura vláken Finnfill je naprosto unikátní svoji specifickou stavbou.


Skladba vláken
Neméně důležitá je struktura uložení a vrstvení vláken v podobleku. Vytvořením patentované vrstvy vláken, která je v pravidelných odstupech přichycena k vrchní a spodní tkanině vzniká minimální objem podobleku s maximální tepelnou izolací. Nezbytnou vlastností této skladby je i podpoření průstupu par směrem ven k membráně X-Tex®, která páry vyloučí z materiálu do vnějšího prostředí.
Sekundárním jevem skladby vláken je vynikající životnost. V obleku ani při dlouhodobém užívání nevznikají místa s tzv. studenými zónami (materiál nehrudkovatí, nesesypává se).
Kombinací kvalitního vlákna a jeho uložení neztrácí podoblek své vlastnosti ani po mnoha pracích cyklech. U většiny testovaných vláken a mikrovláken dochází po 5ti pracích cyklech v průměru k 30% ztrátě tepelně izolačních vlastností. U vlákna Finnfill byl naměřen 10% nárust izolačních vlastností.
Materiál je také schopen si udržet velkou izolační schopnost, pokud bude kompletně mokrý.

 


Povrchová a vnitřní tkanina
Povrchový materiál je kombinace otěruodolné a elastické tkaniny jejíž povrch si zachovává kluzkost pro snadné oblékání vrchního obleku.
Vnitřní vrstva této tkaniny je tvořena membránou X-Tex® umožňující odvod par zevnitř a zabraňující vnikání vlhkosti dovnitř podobleku.
Spodní tkanina je z velmi hřejivého, nenasákavého materiálu fleece 50g. Tato vrstva je ošetřena antibakteriálně a určena i pro přímý kontakt s kůží.
Prodyšná a zároveň voděodolná konstrukce obleku je patentována.


Tepelně izolační koeficient Clo
Izolační schopost obleku X-Tex Finnfill je porovnávána s mezinárodní stupnicí Clo – jednotek, které udávají skutečnou izolační schopnost obleku. U modelu Heavy je hodnota Clo 1,97. U modelu Light je hodnota Clo 0,83.


Střih
Střih obleku si dlouhými léty zkušeností získal maximální komfort pohybu spolu s vysokou konfekční variabilitou. V případě nekonfekčnosti postavy lze oblek vyrobit na míru.


Doplňky
Podoblek je standardně vybaven ventilačními otvory v podpaždí a na levém rameni pro snazší cirkulaci vzduchu. Tím zajišťuje snadnou kontrolu množství vzduchu v obleku a ovládání rychlosti výstupu.
Hlavní zip obleku má dva jezdce.
Náprsní  kapsa na zip, velké stehení kapsy.
Elastický úplet na límci, zápěstí, kotnících a v pase.
Smyčky na palec a pružné pruhy na kotnících usnadňují oblékání.

Technické detaily:
• Materiál: X-Tex® Heavy Finnfill 1.97 Clo (200g)
• Materiál: X-Tex® Light Finnfill 0,83 Clo (100g)
• Přední zip se dvěma jezdci
• Elastický úplet na límci
• Elastické pásky na rukávech a nohavicích
• Pružný pas
• Náprsní kapsa (vlevo)
• Velké kapsy na obou stehnech
• Smyčky na palce
• Elastické pruhy na kotnících pro přidržení nohavice

Velikosti:
S, M, L, XL, XXL, měřenka

 

 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy