Marsa Shagra 10.11. - 17.11.2013

Prvotřídní servis a možnost volného potápění bez průvodce uspokojí i ty nejnáročnější potápěče. Jen vezmete láhev, napíšete se na tabuli, a jdete se potápět...Shagra to je kvalita a servis, který si zasloužíte!
 
Marsa Shagra - Egypt
 
Termín: 10.11. - 17.11.2013
Uzávěrka přihlášek: 30.9. 2013
 
Cena: 22 990 Kč
 
 
Cena zahrnuje:
Letenku Praha-Marsa-Praha, transfer z/na letiště Marsa Alam-Shagra, 7 nocí s plnou penzí včetně All inclusive nealko nápojů při ubytování ve dvojlůžkovém domku kategorie HUT nebo stan Royal Tent a 5 dní potápěčský balíček unlimited house reef.

Sleva na třílůžkové obsazení pokojů ( možné pouze u Chalet. A/C Chalet a Royal Tent a na vyžádání )
Děti do 6 let mají ubytování a stravu zcela zdarma.
Děti 7-16 let sleva 50% na ubytování a stravu.

Cena nezahrnuje:
Vízum 15,-USD, poplatek 7,-Euro hyper-baric komoru, příplatky za potápěčské služby nad rámec předplaceného balíčku, fakultativní výlety, cestovní a potápěčské pojištění.
 
Info
 

Neomezené potápění na House Reef
Před prvním ponorem obdržíte od průvodce základní popis lokality kolem zálivu. Poté máte možnost vychutnat naše neomezené potápění. To je určitě jeden z nejunikátnějších aspektů RSDS, volného potápění v buddy párech vlastním tempem a v době, kterou si sami zvolíte. Potápěčské lahve jsou snadno přístupné, takže si prostě vezmete láhev, napíšete se na tabuli, a jdete se potápět.
Pokud chcete vyjet na zodiacu jsou tyto celý den k dispozici. Pobyt a potápění na lokalitách v Marsa Alam patří skutečně k těm nejlepším v Egyptě.Přímo před základnou je nádherný domácí reef. Na vzdálenější lokality se vyjíždí člunem. Výhodou je i krátka vzdálenost od vyhlášených lokalit Elphinstone Reef, Dolphin House (Samadai Reef), Abu Dabbab atd.

Přečtěte si článek o . Marsa Shagra od dlouholetého potápěče, fotografa a novináře Václava Kříže.

Donedávna bylo Marsa Alam pouze malou rybářskou vesničkou ležící na západním pobřeží Rudého moře. V současné době je to rychle se rozvíjející a na popularitě získávající oblast. K rozvoji jí, kromě výstavby nových hotelů, pomohlo i otevření mezinárodního letiště v roce 2001. Marsa Alam je dnes stále vyhledávanějším místem ke strávení dovolené. Největší turistický boom se v oblasti teprve očekává a díky tomu si zde můžete užít klidné, ničím nerušené dovolené na panenské písčité pláži u křišťálově čistého moře s pobřežím, jež lemují pestrobarevné korály, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé.

Stravování
Formou plné penze, snídaně, oběd , večeře a lehká svačinka v odpoledních hodinách jsou podávány v naší otevřené restauraci s výhledem na moře.. Podávání je flexibilní a nastaveno podle plánu potápění. ( Prosíme, informujte nás předem v případě vegetariánských nebo jiných zvláštních dietních požadavků).
Normální nealkoholické nápoje (Pepsi, Sprite, Fanta), minerální voda, čaj, káva a horká čokoláda jsou zdarma a jsou zahrnuty v balíčku s plnou penzí. Kromě toho nabízíme zmrzlinu, espresso, (čerstvé) šťávy, lehké nealkoholické nápoje, čokoládové tyčinky, sušenky. Egyptské pivo je také k dispozici za příplatek.
Ubytování
Nádherný a klidný eco-kemp s potápěčským centrem je situován cca 30km od letiště Marsa Alam.
Bydlení si můžete vybrat ze široké nabídky od luxusního domku až po ubytování ve stanu.
V základní nabídce je zahrnuté ubytování v domku typu HUT. Na vyžádání možnost změny ubytování dle Vašeho zájmu.

K dispozici je široký výběr typů ubytování od jednoduchých stanů až po kamené luxusní bungalovy. Obrázky, popis a mapu rozmístění v areálu najdete na webu.

Zde uvádíme jen krátké doporučení, které Vám trošku pomůže při rozhodování jaký typ vybrat.
Chalet de Lux-moc pěkné, lednice, klimatizace, vlastní koupelna a toaleta, rychlovarná konvice.
Nevýhoda – vysoká cena, jsou umístěné na konci areálu, slušná procházka do restaurace a na potápěčskou bázi.

Chalet standart- pěkné, vlastní koupelna a toaleta, ventilátor ale bez lednice a klimatizace.
Nevýhoda – nutná rezervace dlouho dopředu, velmi často jsou obsazené.

HUT – ideální poloha, nejvíce oblíbený jednoduchý kamenný domek dvě postele, skřín, bez vlastní koupelny a toalety. Společné sociálky jsou umístěné poblíž.
Nevýhoda – nutná rezervace dlouho dopředu, velmi často jsou obsazené.

Royal Tent – prostorný stan vybavený královskou postelí nebo dvě samostatně, ledničkou, ventilátorem a křesílkama. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž.

Tent – jednoduchý menší stan, dvě postele nebo jedna královská. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž. Vhodné pro méně náročné a na přespání je zcela dostačující, vzhledem k tomu, že většinu dne trávíme na bázi a v restauraci :o)

Při ubytování ve stanech Tent nebo Royal Tent v zimních měsících doporučujeme přibalit spácák. A to i přesto, že jsou zde přikrývky. V noci zde může být totiž velmi chladno. V letních měsícich je ve stanek zase naopak poměrně vedro. Přesto všechno jsou tyto stany hodně oblíbené a méně konfortu plně vynahradí nevšední a romantická atmosféra.

Náš partner, společnost RED SEA DIVING SAFARI, vlastní a provozuje nejen potápěčskou základnu s ubytováním v Marsa Shagra Village ale i základny Marsa Nakari a Wadi Lahami. Pro zájemce o pobyt a potápění na těchto základnách připravíme komplexní nabídku včetně letenek.

Náš tip
Marsa Alam je dobrým výchozím místem pro návštěvu památek starověkého Egypta. Luxor, Údolí králů, chrám královny Hatšepsovet apod. Nezapomenutelným zážitkem jsou pak 3 – 5ti denní plavby po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů.  

Naše centrum je vedeno v Obchodním rejstříku jako Cestovní agentura. Z tohoto důvodu jsou některé platby směřovány příma na naše hlavní partnery. Veškeré informace obdržíte v návrhu cestovní smlouvy, nebo při osobní konzultaci.

Zájezdy pořádáme ve spolupráci s CK Scubatour, Phdr. Daniel Hutňan-Orca diving, TopDive, Divetravel - CK Potápěči

 

 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy