Egypt Marsa Shagra - 24.11 - 1.12.2013

Nadšení potápěči uvítají svobodné potápění v buddy párech bez průvodce, vlastním tempem a v době, kterou si sami zvolí. Jen vezmete láhev, napíšete se na tabuli, a jdete se potápět.
Marsa Shagra  
 
Termín: 24.11 - 1.12.2013 
Uzávěrka přihlášek: 30.9. 2013
 
Cena: 22 990 Kč
 
Cena zahrnuje:
Letenku Praha-Marsa-Praha, transfer z/na letiště Marsa Alam-Shagra, 7 nocí s plnou penzí včetně nealko nápojů při ubytování ve dvojlůžkovém domku kategorie HUT nebo velký stan Royal Tent a 5 dní potápěčský balíček unlimited house reef.

Cena nezahrnuje:
Vízum 15,-USD, poplatek 7,-Euro hyper-baric komoru, cestovní a potápěčské pojištění.

 
Info
 

Neomezené potápění na House Reef (součástí standardního balíčku)
Před prvním ponorem obdržíte od průvodce základní popis lokality kolem zálivu. Poté máte možnost vychutnat naše neomezené potápění. To je určitě jeden z nejunikátnějších aspektů RSDS, volného potápění v buddy párech vlastním tempem a v době, kterou si sami zvolíte. Potápěčské lahve jsou snadno přístupné, takže si prostě vezmete láhev, napíšete se na tabuli, a jdete se potápět.
Pokud chcete vyjet na zodiacu jsou tyto celý den k dispozici.

Přečtěte si článek o . Marsa Shagra od dlouholetého potápěče, fotografa a novináře Václava Kříže

Pro individuální pobyty jsou možné termíny kdykoliv na 7, 11, 14 dní. Odlety každý týden.
V průběhu roku také pravidelně nabízíme skupinové organizované zájezdy. Vypsané termíny naleznete v sekci potápěčské výpravy. Ve vybraných termínech pořádáme navíc speciální pobyty, akce a workshopy. Informace pavel.bohonek@bokiproduction.czPopis oblasti
Donedávna bylo Marsa Alam pouze malou rybářskou vesničkou ležící na západním pobřeží Rudého moře. V současné době je to rychle se rozvíjející a na popularitě získávající oblast. K rozvoji, kromě výstavby nových hotelů, pomohlo i otevření mezinárodního letiště v roce 2001. Marsa Alam je dnes stále vyhledávanějším místem ke strávení dovolené. Největší turistický boom se v oblasti teprve očekává a díky tomu si zde můžete užít klidné, ničím nerušené dovolené na panenské písčité pláži u křišťálově čistého moře s pobřežím, jež lemují pestrobarevné korály, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé. Pobyt a potápění na lokalitách v Marsa Alam patří skutečně k těm nejlepším v Egyptě. Přímo před základnou je nádherný domácí reef. Na vzdálenější lokality se vyjíždí člunem. Výhodou je krátka vzdálenost od vyhlášených lokalit Elphinstone Reef, Dolphin House (Samadai Reef), Abu Dabbab atd.

Stravování
Plná penze formou bufetu. Snídaně, oběd , večeře a lehká svačinka v odpoledních hodinách jsou podávány v naší otevřené restauraci s výhledem na moře.. Podávání je flexibilní a nastaveno podle plánu potápění. ( Prosíme, informujte nás předem v případě vegetariánských nebo jiných zvláštních dietních požadavků). Normální nealkoholické nápoje (Pepsi, Sprite, Fanta), minerální voda, čaj, káva a horká čokoláda jsou zdarma a jsou zahrnuty v balíčku s plnou penzí. Kromě toho nabízíme zmrzlinu, espresso, (čerstvé) šťávy, lehké nealkoholické nápoje, čokoládové tyčinky, sušenky. Egyptské pivo je také k dispozici za příplatek.

Popis ubytování
Nádherný a klidný eco-kemp Marsa Shagra s potápěčským centrem je situován cca 30km od letiště Marsa Alam. K dispozici je široký výběr typů ubytování od jednoduchých stanů až po kamené luxusní bungalovy. Obrázky, popis a mapu rozmístění v areálu najdete na webu.Zde uvádíme jen krátké doporučení, které Vám trošku pomůže při rozhodování jaký typ ubytování vybrat.
A/C Chalet de Lux- lednice, klimatizace, vlastní koupelna a toaleta, rychlovarná konvice. Vhodné pro ty, kteří vyžadují větší komfotr bydlení. Nevýhoda – vyšší cena.
Chalet standart - vlastní koupelna a toaleta, ventilátor. Nevýhoda – nutná rezervace dlouho dopředu, velmi často jsou obsazené.
HUT – ideální jednoduchý kamenný domek. Dvě postele, bez vlastní koupelny a toalety. Společné sociálky jsou umístěné hned vedle. Jsou prostorné, čísté a slouží také pro potápěče ubytované ve stanech. Nevýhoda – pro velký zájem nutná rezervace dlouho dopředu.
Royal Tent – prostorný a pohodlný stan vybavený královskou postelí nebo dvě samostatně, ledničkou, ventilátorem a křesílkama. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž.
Tent – výhodná cena, jednoduchý menší stan, dvě postele nebo jedna královská. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž. Vhodné pro méně náročné a vzhledem k tomu, že většinu dne trávíme na bázi a v restauraci, tak svůj účel ,,na přespání“ plní dostatečně.
Poznámka: Při ubytování ve stanech Tent nebo Royal Tent v zimních měsících doporučujeme přibalit spácák. A to i přesto, že jsou zde přikrývky. V noci zde může být totiž velmi chladno. Přesto jsou tyto stany hodně oblíbené a méně konfortu plně vynahradí výhodná cena a nevšední romantická atmosféra.

Náš partner, společnost RED SEA DIVING SAFARI, vlastní a provozuje nejen potápěčskou základnu s ubytováním v Marsa Shagra Village ale i základny Marsa Nakari a Wadi Lahami. Pro zájemce o pobyt a potápění na těchto základnách připravíme komplexní nabídku včetně letenek.

Náš tip
Marsa Alam je dobrým výchozím místem pro návštěvu památek starověkého Egypta. Luxor, Údolí králů, chrám královny Hatšepsovet apod. Nezapomenutelným zážitkem jsou pak 3 – 5ti denní plavby po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů.
V případě zájmu Vám rádi připravíme nabídku

Naše centrum je vedeno v Obchodním rejstříku jako Cestovní agentura. Z tohoto důvodu jsou některé platby směřovány příma na naše hlavní partnery. Veškeré informace obdržíte v návrhu cestovní smlouvy, nebo při osobní konzultaci.

Zájezdy pořádáme ve spolupráci s CK Scubatour, Phdr. Daniel Hutňan-Orca diving, TopDive, Divetravel - CK Potápěči

 

 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy