Sarafi Egypt listopad 2014 St.Johns + Fandira/ 9.-16.11.2014

Jedno z nejoblíbenějších potápěčských safari, směřujících hluboko na jih až k súdánským hranicím – do oblasti téměř nedotčené lidskou činností, s bohatými korálovými útesy, podmořskými jeskynními labyrinty a výskytem velkých druhů ryb ( všechny možné druhy žraloků, barrakudy, tuňáci, delfíni, manty, siby, želvy…

 

Jedno z nejoblíbenějších potápěčských safari na Loďi  DIAMOND EXPLORER, směřující hluboko na jih až k súdánským hranicím – do oblasti téměř nedotčené lidskou činností, s bohatými korálovými útesy, podmořskými jeskynními labyrinty a výskytem velkých druhů ryb ( všechny možné druhy žraloků, barrakudy, tuňáci, delfíni, manty, siby, želvy…

 

Termín: 9.-16.11.2014

Uzávěrka přihlášek: 15.10.2014

Cena: 27.900,-Kč

 

V ceně je zahrnuto:

6 dní potápění na plně vybavené lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny…

ubytování na lodi, plná penze včetně nealko nápojů, zapůjčení potápěčských lahví ( 12 l ), olov ( opasek vlastní ). V případě Vaší potřeby můžeme zajistit i 15 l lahev za příplatek.

transfer do přístavu a naopak

letenka a letištní a bezpečnostní taxa, palivový příplatek

 

V ceně není zahrnuto:

bakšišné 30 EUR/osoba/týden

povinné vízum do Egypta 25 USD

zapůjčení 15 l lahve 30 EUR/osoba/týden

zapůjčení Twins 2x12 l 40 EUR/osoba/týden

nitrox 5 EUR/lahev nebo 60 EUR/osoba/týden neomezeně

 

Program:

1.den

přílet do Marsa Alam, transfer z letiště do přístavu , nalodění.

2.den

ráno mezi 8 – 10 hod. vyplutí. 2 denní ponory + 1 noční ponor. V noci přejezd na St.Johns.

3.-4.den

útesy St. Johns – jedná se o několik kilometrů dlouhý pás samostatných útesů a atolů, které sahají až k súdánským hranicím. Mezi potápěči jsou oblíbené především hlavně díky výskytu různých druhů žraloků.Mezi oblíbené lokality patří HABILI ALI – podlouhlý útes zvedající se k hladině z veliké hloubky, přitahující malé i velké druhy ryb. Vrchol útesu končí asi 2 m pod hladinou a je bohatě porostlý tvrdými korály, zatímco kolmé stěny jsou zdobeny měkkými korály a obrovskými gorgoniemi. Během ponoru se můžete setkat s útesovými žraloky, žraloky šedými a někdy i kladivouny.
HABILI GHAFAR – nejkrásnější lokalita s bohatými, nádherně zbarvenými měkkými korály i velkými gorgoniemi. Jedná se o malý útes ve tvaru kužele, který končí 3 m pod hladinou. Opět se mohou vykytovat žraloci, ale někdy dokonce i manty.
GOTTA SORAYA – malý útes, který lze během ponoru obeplout. Západní stěna útesu je zdobena obrovskými gorgoniemi, východní a severní stěna je porostlá především barevnými měkkými korály. Ze žraloků se vyskytují především klasičtí útesoví, dlouhoploutví, šedí i kladivouni..
DANGEROUS REEF – méně navštěvovaný reef s vnější stěnou pokrytou úžasnými korálovými zahradami.
GOTTA UM ARRUK – další méně navštěvovaný reef s hloubkou do 20 m, který se vyznačuje velkým množstvím korálových věží na východní a především západní stěně. Oblíbené místo útesových žraloků.
BIG GOTTA – největší reef Johnsu s platem porostlým měkkými korály a nádherným klauním městečkem.
ABU BASALA – podlouhlý útes podkovovitého tvaru – noční kotviště na tomto safari. Jeho vnější členité stěny vytvářejí mnoho převisů i menších jeskyněk a postupně přecházejí v mělké, ale bohaté korálové zahrady s velkým množstvím korálových ryb a častým výskytem žraloků bělocípých..
5.den:
ÚTESY ABU FANDIRA- jedná se o lokality málo navštěvované potápěči, téměř na hranicích se Súdánem - oblast téměř nedotčena lidskou činností, s bohatými korálovými útesy, podmořskými labyrinty a výskytem velkých druhů ryb ( všechny možné druhy žraloků, barakudy, tuňáci, delfíni, manty, siby )

6.den:
SATAYA WEST– ( DOLPHIN REEF ) - místo proslavené častým výskytem delfínů, ale i mnoha dalších druhů velkých ryb ( napoleoni, barrakudy, murény, popřípadě i žraloci či tuňáci). Možnost ponoru na vnější straně s korálovými zahradami přecházející v prudký sráz do hlubiny..

SHAAB CLAUDIA – nádherně členité útesy, jejichž části jsou protkány množstvím trhlin, jeskyní, kaňony a podmořskými tunely. Okraje těchto útesů jsou pokryty bohatými korálovými zahradami v hloubce 5 – 20 m. V blízkosti reefů je několik osamocených korálových homolí pokrytých měkkými i tvrdými korály.
EL MALAHI – obdobný reef jako Shaab Claudia s bohatými korálovými zahradami.

7.den:

2 denní ponory v oblasti, kde bude loď končit.

8.den:

Transfer na letiště, odlet do ČR.

 

 

 

 

 

 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy