Potápěčské safari 2019 Egypt - St.Johns, odlet z Prahy

Pro většinu potápěčů je nejoblíbenější potápěčskou dovolenou pobyt a potápění na safari lodích v Rudém moři.

Pro většinu potápěčů je nejoblíbenější potápěčskou dovolenou pobyt a potápění na safari lodích v Rudém moři. Komfort při potápění, servis, vzdálené lokality, které jsou při denních výjezdech nedostupné a neomezené potápění jsou tím nejlepším, co si potápěč může přát. Nepotřebujete nakládat těžké potápěčské láhve, ani zdlouhavě montovat výstroj před každým ponorem. Zde ji máte stále připravenou, stačí se jen obléknout udělat dva kroky a jste pod hladinou. Potápět se můžete od časného rána až do noci. Zkušení průvodci umocní Vaše zážitky při potápění a posádka lodě se stará, aby všechno probíhalo hladce i na hladině. Absolutní relax, jídlo 5-krát denně a nealko nápoje All inclusive pomáhají doplňovat energii, kterou odčerpají nádherné ponory.

 

Safari směřující hluboko na jih, s bohatými korálovými útesy, podmořskými jeskynními labyrinty a výskytem velkých druhů ryb ( všechny možné druhy žraloků, barrakudy, tuňáci, delfíni, manty, siby, želvy… 

 

Termín: 2019

 Cena:  28.900,-Kč

 Loď: Loď TIGER LILLY

 

V ceně je zahrnuto:

6 dní potápění na plně vybavené lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny…

ubytování na lodi, plná penze včetně nealko nápojů, zapůjčení potápěčských lahví ( 12 l ), olov ( opasek vlastní ). V případě Vaší potřeby můžeme zajistit i 15 l lahev za příplatek.

transfer do přístavu a naopak v Egyptě

letenka a letištní a bezpečnostní taxa, palivový příplatek 
 
 
V ceně není zahrnuto:
 
Egyptské vízum 25 USD

pojištění lečebných výloh

zapůjčení 15 l lahve 30 EUR/osoba/týden

zapůjčení Twins 2x12 l 50 EUR/osoba/týden

nitrox 5 EUR/lahev nebo 60 EUR/osoba /týden neomezeně

alkohol ( na objednání pivo, víno),

 

Program

1.den

přílet do Marsa Alam, transfer z letiště do přístavu , nalodění.

2.den

ráno mezi 8 – 10 hod. vyplutí. 2 denní ponory + 1 noční ponor. V noci přejezd na St.Johns.

3.-5.den

útesy St. Johns – jedná se o několik kilometrů dlouhý pás samostatných útesů a atolů, které sahají až k súdánským hranicím. Mezi potápěči jsou oblíbené především hlavně díky výskytu různých druhů žraloků.Mezi oblíbené lokality patříHABILI ALI – podlouhlý útes zvedající se k hladině z veliké hloubky, přitahující malé i velké druhy ryb. Vrchol útesu končí asi 2 m pod hladinou a je bohatě porostlý tvrdými korály, zatímco kolmé stěny jsou zdobeny měkkými korály a obrovskými gorgoniemi. Během ponoru se můžete setkat s útesovými žraloky, žraloky šedými a někdy i kladivouny.
HABILI GHAFAR – nejkrásnější lokalita s bohatými, nádherně zbarvenými měkkými korály i velkými gorgoniemi. Jedná se o malý útes ve tvaru kužele, který končí 3 m pod hladinou. Opět se mohou vykytovat žraloci, ale někdy dokonce i manty.
GOTTA SORAYA – malý útes, který lze během ponoru obeplout. Západní stěna útesu je zdobena obrovskými gorgoniemi, východní a severní stěna je porostlá především barevnými měkkými korály. Ze žraloků se vyskytují především klasičtí útesoví, dlouhoploutví, šedí i kladivouni..
DANGEROUS REEF – méně navštěvovaný reef s vnější stěnou pokrytou úžasnými korálovými zahradami.
GOTTA UM ARRUK – další méně navštěvovaný reef s hloubkou do 20 m, který se vyznačuje velkým množstvím korálových věží na východní a především západní stěně. Oblíbené místo útesových žraloků.
BIG GOTTA – největší reef Johnsu s platem porostlým měkkými korály a nádherným klauním městečkem.
ABU BASALA – podlouhlý útes podkovovitého tvaru – noční kotviště na tomto safari. Jeho vnější členité stěny vytvářejí mnoho převisů i menších jeskyněk a postupně přecházejí v mělké, ale bohaté korálové zahrady s velkým množstvím korálových ryb a častým výskytem žraloků bělocípých..

6.den:

SATAYA WEST– ( DOLPHIN REEF ) - místo proslavené častým výskytem delfínů, ale i mnoha dalších druhů velkých ryb ( napoleoni, barrakudy, murény, popřípadě i žraloci či tuňáci). Možnost ponoru na vnější straně s korálovými zahradami přecházející v prudký sráz do hlubiny..
SHAAB CLAUDIA – nádherně členité útesy, jejichž části jsou protkány množstvím trhlin, jeskyní, kaňony a podmořskými tunely. Okraje těchto útesů jsou pokryty bohatými korálovými zahradami v hloubce 5 – 20 m. V blízkosti reefů je několik osamocených korálových homolí pokrytých měkkými i tvrdými korály.
EL MALAHI – obdobný reef jako Shaab Claudia s bohatými korálovými zahradami.

 

7.den:

2 denní ponory v oblasti, kde bude loď končit.

8.den:

Transfer na letiště, odlet do ČR.

 

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

Dotazy, ,informace: Ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Naše centrum je vedeno v Obchodním rejstříku jako Cestovatelský klub. Z tohoto důvodu jsou některé platby směřovány přímo na naše hlavní partnery. Veškeré informace obdržíte v návrhu cestovní smlouvy, nebo při osobní konzultaci.

Zájezdy pořádáme ve spolupráci s  Phdr. Daniel Hutňan-Orca diving, TopDive, CK Scubatour, Divetravel - CK Potápěči

 

 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy