Potápěčská základna Egypt MARSA ALAM - Marsa Shagra Village

Marsa Shagra Village je naše VIP partnerská základna. Vysoce převyšuje všechny základny v celém Egyptě nejen ideální polohou ale i skvělým a prvotřídním servisem. Nabízí rozmanité možnosti ubytování a potápění. Nadšení potápěči uvítají možnost potápění bez průvodce v čase, který si sami zvolí a výhodnou cenu balíčku ,,neomezené potápění na domacím reefu"
Marsa Shagra Village je naše VIP partnerská základna. Vysoce převyšuje všechny základny v celém Egyptě nejen ideální polohou ale i skvělým a prvotřídním servisem. Nabízí rozmanité možnosti ubytování a potápění. Nadšení potápěči uvítají možnost potápění bez průvodce v čase, který si sami zvolí a výhodnou cenu balíčku ,,neomezené potápění na domacím reefu"
Marsa Shagra to je kvalita, kterou si zasloužíte

Neomezené potápění na House Reef (součástí standardního balíčku)
Před prvním ponorem obdržíte od průvodce základní popis lokality kolem zálivu. Poté máte možnost vychutnat naše neomezené potápění. To je určitě jeden z nejunikátnějších aspektů RSDS, volného potápění v buddy párech vlastním tempem a v době, kterou si sami zvolíte. Potápěčské lahve jsou snadno přístupné, takže si prostě vezmete láhev, napíšete se na tabuli, a jdete se potápět.
Pokud chcete vyjet na zodiacu jsou tyto celý den k dispozici.

Orientační ceny potápění: 5 days unlimited shore diving package: 165,-euro nízká sezona, 195,-euro vysoká sezona. Kompletní ceník a více informací zde

Donedávna bylo Marsa Alam pouze malou rybářskou vesničkou ležící na západním pobřeží Rudého moře. V současné době je to rychle se rozvíjející a na popularitě získávající oblast. K rozvoji jí, kromě výstavby nových hotelů, pomohlo i otevření mezinárodního letiště v roce 2001. Marsa Alam je dnes stále vyhledávanějším místem ke strávení dovolené. Největší turistický boom se v oblasti teprve očekává a díky tomu si zde můžete užít klidné, ničím nerušené dovolené na panenské písčité pláži u křišťálově čistého moře s pobřežím, jež lemují pestrobarevné korály, které uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé.
Pobyt a potápění na lokalitách v Marsa Alam patří skutečně k těm nejlepším v Egyptě.
Přímo před základnou je nádherný domácí reef. Na vzdálenější lokality se vyjíždí člunem.
Výhodou je i krátka vzdálenost od vyhlášených lokalit Elphinstone Reef, Dolphin House (Samadai Reef), Abu Dabbab atd.

Stravování
Formou plné penze, snídaně, oběd , večeře a lehká svačinka v odpoledních hodinách jsou podávány v naší otevřené restauraci s výhledem na moře.. Podávání je flexibilní a nastaveno podle plánu potápění. ( Prosíme, informujte nás předem v případě vegetariánských nebo jiných zvláštních dietních požadavků).
Normální nealkoholické nápoje (Pepsi, Sprite, Fanta), minerální voda, čaj, káva a horká čokoláda jsou zdarma a jsou zahrnuty v balíčku s plnou penzí. Kromě toho nabízíme zmrzlinu, espresso, (čerstvé) šťávy, lehké nealkoholické nápoje, čokoládové tyčinky, sušenky. Egyptské pivo je také k dispozici za příplatek.
 
Termíny a doprava

Sledujte nabídku našich organizovaných klubových výprav.
Pro jednotlivce i skupiny připravíme termín dle zájmu.
Vhodné non stop po celý rok. Odlety z Prahy, Brna a Ostravy do Marsa Alam popřípadě do Hurghady.
Pobyty možné na 7,11,14 dní.

 
Ubytování

Nádherný a klidný eco-kemp s potápěčským centrem je situován cca 30km od letiště Marsa Alam.

Popis ubytování:
K dispozici je široký výběr typů ubytování od jednoduchých stanů až po kamené luxusní bungalovy. Obrázky, popis a mapu rozmístění v areálu najdete na webu.
Zde uvádíme jen krátké doporučení, které Vám trošku pomůže při rozhodování jaký typ vybrat.
A/C Chalet de Lux- lednice, klimatizace, vlastní koupelna a toaleta, rychlovarná konvice. Vhodné
pro ty, kteří vyžadují větší komfotr bydlení. Nevýhoda – vyšší cena.
Chalet standart- vlastní koupelna a toaleta, ventilátor.
Nevýhoda – nutná rezervace dlouho dopředu, velmi často jsou obsazené.
HUT – ideální jednoduchý kamenný domek. Dvě postele, bez vlastní koupelny a toalety. Společné sociálky jsou umístěné poblíž a jsou velmi prostorné a čísté, slouží také pro potápěče ubytované ve stanech. Nevýhoda – pro velký zájem nutná rezervace dlouho dopředu.
Royal Tent – prostorný a pohodlný stan vybavený královskou postelí nebo dvě samostatně, ledničkou, ventilátorem a křesílkama. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž.
Tent – výhodná cena, jednoduchý menší stan, dvě postele nebo jedna královská. Bydlíte přímo na pláži u moře. Prostorné a čísté společné sociálky jsou umístěné poblíž. Vhodné pro méně náročné a vzhledem k tomu, že většinu dne trávíme na bázi a v restauraci, tak svůj účel ,,přespání“ splní.

Při ubytování ve stanech Tent nebo Royal Tent v zimních měsících doporučujeme přibalit spácák. A to i přesto, že jsou zde přikrývky. V noci zde může být totiž velmi chladno.
V letních měsícich bývá ve stanech, zejména přes den, zase naopak poměrně vedro. Přesto všechno jsou tyto stany hodně oblíbené a méně konfortu plně vynahradí výhodná cena a nevšední romantická atmosféra.

 
Doporučujeme

Společnost RED SEA DIVING SAFARI provozuje nejen potápěčskou základnu s ubytováním v Marsa Shagra Village ale i základny Marsa Nakari Village a ještě více na jihu Wadi Lahami Village.
Kompletní informace: RED SEA DIVING SAFARI

 
Náš tip

Marsa Alam je dobrým výchozím místem pro návštěvu památek starověkého Egypta. Luxor, Údolí králů, chrám královny Hatšepsovet apod. Nezapomenutelným zážitkem jsou pak 3 – 5ti denní plavby po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů.

Pro více info, či nabídku kontaktujte ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Naše centrum je vedeno v Obchodním rejstříku jako Cestovní agentura. Z tohoto důvodu jsou některé platby směřovány příma na naše hlavní partnery. Veškeré informace obdržíte v návrhu cestovní smlouvy, nebo při osobní konzultaci.

Zájezdy pořádáme ve spolupráci s CK Scubatour,  Phdr. Daniel Hutňan-Orca diving, TopDive, Divetravel - CK Potápěči

 Velkoobchodní i maloobchodní prodej - pište na náš mail .....ivana.stastna@potapeniproradost.cz

Prodáváme i servisujeme vše co se týká světel a automatik.

Oblíbené odkazy